מטבחי פרובנס

מטבחי פרובנס יוקרתיים בסגנון של מטבח של פעם. מטבחים כפריים פרובנס מקורם בדרום צרפת. מעוניינים במטבח בסגנון חמים וכפרי? מטבחי פרובנס מעוצבים בנגיעות מודרניות אלה הם המטבחים שאנחנו אוהבים לייצר.

מטבח פרובנס הוא מטבח בייתי, חלל מרווח בו מתכנסים לעיתים קרובות דיירי הבית ומשתפים ביניהם את חוויות היום. מטבח שיש בו אוירה בייתית וחמימה, של בית חם ורגוע. מטבחי פרובנס  –  להרגיש את הטבע בתוך המטבח

אם אתם חושקים לבנות מטבח בסגנון פרובנס זה לא אומר שחומרי הגלם צריכים להיות מיושנים, הם רק צריכים להראות מיושנים. זאת לא חובה להשתמש בחומרים ישנים ואולי פחות טובים מחומרי גלם חדישים ואיכותיים יותר, אפשר לשמור על עיצוב כפרי ולהשתמש בחומרים מהעולם החדש. מטבחי פרובנס הם ברובים בצבעי פסטל, תכלת או ירוק והשימוש בעץ הוא ניכר מאוד.

משטחי העבודה, ארונות המטבח, הדלתות מטבח, רובם מעץ לעיתים גם עץ מלא, מכיוון שהעץ הוא חומר גלם עם חיבור לטבע ולאדמה ומטבחי פורבנס בסופו של דבר הם מטבחים כפריים, מקורם בכפר פרובנס שבצרפת ולכן הסגנון הפרובנסי הוא סגנון עיצובי מאוד כפרי, ונעשה בו שימוש רב בצבעים ומחומרי גלם שמקורם בטבע.

מה מגדיר את מטבחי פרובנס?

 1. התאורה במטבח – אין שימוש בתאורת פלורסנט במטבחי הפרובנס או כל תאורה סינטטית אחרת. מכיוון שהמטבח הכפרי הוא עם דגש על ההתקרבות לטבע ולאמא אדמה, נוכל למצוא במטבח הכפרי המון ויטרינות גדולות דרכן נכנסת השמש, א חלונות שמעניקה תאורה טבעית. בעיצוב הכפרי פרובנסי נעשה שימוש נרחב בעץ – אם רוצים לשלב אלמנטים מודרניים משלבים עם העץ נירוסטה או זכוכית.
 2. ריצוף רצפת המטבח – במטבחי פרובנס ניתן לראות שילוב של ריצופים למטבח בצבעים שונים ומעבר לזה שילוב בחומרי גלם שונים שיותרים עיצוב מעניין ושונה לריצוף המטבח. ריצוף מעץ או דמוי עץ, פרקטים בצבעים שונים, כאלה שעמידים
 3. למים אבל מותאמים למטבח.
 4. צבעי המטבח – הצבעים האופייניים למטבחי פרובנס הוא צבעי פסטל רכים, צבעים של שמיים, של אור וצבעים של הטבע, ירוקים וחומים בכל הגוונים
  אביזרי פרזול – משתמשים בדרך כלל באביזרים משלימים כמו הידיות של הארונות מטבח בסגנון יותר עתיק, אביזרים עם עיטורים, יותר מורכבים עם ריבוי אלמנטים מנוגדים מאוד לסגנון מודרני נקי עם קווים חדים
 5.  ארונות המטבח – מטבח פרובנס מוגדר ברובו מארונות גדולים, תאי איחסון רבים, מזווים – כולם מעוצבים עם וטרינות
 6. שימוש בחומרי גלם טבעיים בלבד – במטבח פרובנס לא נעשה שימוש בחומרי גלם כגון מתכת, ברזל או נירוסטה, אלא חומרי גלם שמקורם בטבע כמו העץ ורצוי עץ כמה שיותר קרוב לצורתו הטבעי

לכל חובבי המטבח שאוהבים לשהות בו שעות רבות, מטבח פרובנס הוא המטבח האידיאלי עבורכם. מטבח מרווח, חמים ונעים שיכול לקלוט בו את כל המשפחה ולהעניק אוירה משפחתית חמימה .לסיכום אם אתם אוהבים לארח ולבשל או בעלי משפה גדולה מטבח פרובנס הוא מטבח שיכול להתאים, הוא מכיל משטחי עבודה רחבים מאוד וחללי איחסון רבים ונוחים

מטבח פרובנס מודרני

קיימים אינספור עיצובים וגרסאות למטבח פרובנס בגרסה המודרנית ולכן מומלץ לקבל הדרכה בנושא, הנחייה מכוונת ומקצועית מהצוות ש מטבחי הדקל על המאפיינים של מטבחי פרובנס והאלמנטים העיצוביים שלהם. אתם מוזמנים להגיע לאחד מסניפינו בבאר שבע או ביבנה, להתרשם מקולקציית המטבחים המעוצבים שלנו בכל הסגנונות העיצוביים.

הצוות שלנו ילווה אתכם בכל שלב מתהליך הבחירה עד שלב של הרכבת המטבח הכפרי בביתכם. מטבח פרובנס מגיע במגוון עיצובים וצבעים, הוא יכול להגיע בצבע לבן קלאסי או בצבעוניות כפרית עזה. יש את העיצוב דרמטי והמרשים שמקורו באירופה הקלאסית עם עיטורים כבדים ושנדלירים מרשימים. כל מטבח מקבל את הפרשנות האישית של בעל המטבח והאנשים המעצבים אותו, ככה זה עם כלהםסגנון עיצוב מסויים וככה זה גם מטבח בסגנון מטבח פרובנס. מטבחי פרובנס שמעוצבים בארץ ישראל מקבלים את הפרשנות הישראלית שלו

  השילוב בין ה”ישן” למודרני נעשה בעדינות ובצורה מעודנת. מטבח פרובנס הוא מטבח מאוד מכיל, ביכולתו להכיל את כל דיירי הבית והוא מתוכנן בצורה כזאת שאפשר לא רק לבשל ולאפות בו אלא אולי גם ללמוד, לערוך התכנסויות משפחתיות גדולות. .לדוגמה האי במטבח יהיה מואר מאוד עם תאורה בייתית וחמימה

כידוע אחד המאפיינים המשמעותיים ביותר של מטבחי פרובנס הוא השימוש בעץ כחומר גלם עיקרי במטבח. אבל במטבחי הפרובנס בגרסה המודרנית נעשה שילוב בין חומר הגלם הישן עם חומרי גלם יותר מודרניים בהגדרה שלהם כמו הנירוסטה למשל או המתכת והגרניט. במטבח הפרובנס בגרסה המודרנית ישראלית קיימים הרבה חומרי גלם מודרניים שמיוצרים עם פרשנויות חדשות משלהן לדגמי פרובנס. ריצוף של גרניט או שיש או גרניט כמשטחי עבודה שהם למעשה חדישים ואיכותיים יותר כמובן בגרסה עיצובים מיושנת כמו שאומרים.

מטבחי פרובנס: קסם כפרי צרפתי

מטבחי פרובנס: מה יש בהם שהופך אותם לעניין כל כך מבוקש, אלפי קילומטרים מפרובנס האמיתית? האמת, כשמסתכלים על מטבחי פרובנס בתמונות או בלייב, קשה שלא להתחבר. יש שם איזה קסם וינטג’ מהפנט, כזה שמרגיש כמו קפיצה קטנה במנהרת הזמן לעבר ימים עתיקים, פשוטים יותר אך רוויים בסטייל. לא פחות מהיום. לא בכדי, וינטג’ הינו מגמה עיצובית רותחת שנשארת איתנו כבר שנים וממשיכה ללוות אותנו לתוך המאה ה-21.

דווקא בימים של טכנולוגיה, טלפונים חכמים ואפליקציות, אנשים רוצים עיצוב שמדבר בטעם של פעם, כשהכל היה פשוט יותר, חם יותר ואנושי יותר. מטבחי פרובנס לרוב טומנים בחובם צבעוניות אשר נוטה לעבר הפסטלי. אם לא די בכך, אפילו צבעים שלא נשמעים אינטואיטיביים לעולם המטבחים, כמו מנטה או תכלת, מיטיבים להשתלב בהרמוניה, וכל ההרגשה היא קסומה, לא פחות.
העץ, חומר גלם על זמני אמנם, אך כזה שעדיין מזוהה עם מטבחי פרובנס, נשקף מכל פינה. החל מהארונות, שכמובן מהווים רכיב דומיננטי במטבח, ועד הרצפה, שנוטה לכיוון של רצפת פרקט. כמובן, כיאה למאה ה-21, מטבחי פרובנס אמנם מביאים איתם הסגנון הווינטג’י נשקף בכל פרט, גם בפרטים הקטנים. הגימור הוא ברוח פשוטה וקלאסית, ואפילו אביזרי הפרזול הם בעלי סטייל קצת יותר עתיק ברוחו. רוח של ימים עברו, אבל עדיין עושים זאת בצורה עכשווית, ומעניקים פרשנות קצת אחרת לטרנדים התאורה, אשר יש לה חשיבות מכרעת בעיצוב החלל, נוטה לכיוון הטבעי, כזה שמחקה את אור השמש שנשפך לו מעדנות בתוך החלל.  בכל מקרה, אם בחרתם ללכת על מטבח פרובנס, יש דרכים רבות לעשות זאת, כולן עתירות סטייל וטעם אישי משובח.של כאן ועכשיו.

עיצוב מטבח פרובנס בשילוב עץ וצבעים בהירים

בעוד שנהוג לדבר על מטבחי פרובנס בתור מטבחים צרפתיים, האמת היא שאלו בעצם מטבחים בעיצוב כפרי למדי אשר מאופיינים בשימוש בעץ וצבעים בהירים. עם זאת, גם ניתן לשלב צבעים כהים יותר בעיצוב מטבח פרובנס. בסופו של יום, בהחלט אפשר להגיד שמטבח בסגנון פרובנס הוא מטבח חמים וביתי מאוד, כזה שמאופיין בחומרים טבעיים המחברים ומתחברים לאדמה באופן טבעי. הסיבה לכך שמטבחים אלו מאופיינים בצבעים בהירים היא, העובדה שצבעים אלו יוצרים תחושה של מרחב ואור. זאת, בניגוד לצבעים כהים שיוצרים תחושה של הקטנת וצמצום המרחב במטבח. לגבי הקירות, ההמלצה היא בד”כ לשמור אותם לבנים.

כמה רעיונות לעיצוב מטבח פרובנס בתקציב ידידותי

מטבחי פרובנס יכולים להיות מעוצבים בתקציבי עתק, אבל גם בתקציבים ידידותיים ניתן להגיע לתוצאות מרשימות בהחלט. למשל, קחו בחשבון את ההצעות הבאות:

 • אתם יכולים להחליף את הידיות של ארונות המטבח בידיות בסגנון כפרי יותר, מכיוון שידיות חדשות במטבח לחלוטין יכולות לשנות לגמרי את המראה שלו. גם אם מדובר בשינוי קטן, הוא עדיין מהותי ומורגש.
 • לגבי המדפים במטבח, אם ישנה האפשרות לכך, אתם יכולים להוסיף מדפים פתוחים כדי להציג את כלי המטבח שלכם, כלי אוכל או פריטים דקורטיביים אחרים. באופן כללי, מדפים פתוחים מוסיפים צבע, עניין וסטייל למטבח.
 • אפשר לשקול להתקין טפט כדי ליצור אווירה פרובנסית. טפט או ציור יכולים להוסיף צבע ועניין לקיר ריק, והם מאוד זולים בהשוואה לסוגי שיפוצים אחרים.

בחירת הדקורציה לעיצוב מטבחי פרובנס

בסופו של דבר, אין מטבח שלם עיצובית מבלי הדקורציה המתאימה. לכן, אנחנו ממליצים להוסיף אביזרים דקורטיביים בסגנון פרובנס. למשל, אביזרים כמו אגרטלים, צלחות, כוסות או בכלל פרחים הם כולם אלמנטים שיכולים לשדרג את המראה של המטבח באופן משמעותי. על הדרך, בהחלט אפשר לתלות גם תמונות ברחבי המטבח, אך השתדלו שלא להגזים ולא להעמיס יותר מדי על הקירות שלכם. יותר מדי תמונות יוצרות עומס עיצובי בעיניים. זכרו, חכמים מאיתנו פעם אמרו – “אלוהים בפרטים הקטנים”. עם קצת מחשבה, יציאה מהקופסה ויצירתיות, ניתן לעצב מטבח פרובנס יפהפה ומעוצב גם בתקציבים ידידותיים.

לסיכום, כמה יעלה לעצב מטבח בסגנון פרובנס?

עלות עיצוב מטבחי פרובנס תלויה במספר גורמים, משמע אין מחיר אחיד אחד לכל פרויקט מהסוג הזה. הפקטורים שמשליכים על מחיר עיצוב מטבח פרובנס הם פקטורים של גודל המטבח, סוגי החומרים שבשימוש, סוג הדקורציה, סוגי ההתאמות הנדרשות, סוגי ההתקנות השונות שהמטבח מצריך וכולי. באופן כללי, עיצוב מטבחי פרובנס יכול לעלות בין טווחים של אלפי שקלים בודדים, אך בחלק מהמקרים יידרשו לכך תקציבים גבוהים יותר של עשרות אלפי שקלים ואפילו יותר. לכן, תמיד כדאי לקבל מראש כמה הצעות מחיר שונות ולהשוות ביניהן.

  בואו לתכנן ביחד איתנו את מטבח החלומות שלכם! לפגישת ייעוץ חינם עם מעצב/ת פנים השאירו פרטים:  השאר פרטים
  השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
  התקשר עכשיו: 0732649010

   בואו לתכנן ביחד איתנו את מטבח החלומות שלכם! לפגישת ייעוץ חינם עם מעצב/ת פנים השאירו פרטים: