מטבח כפרי

מטבחי הדקל מתמחים בעיצוב וייצור של מטבחים כפריים פרובנס ברמה גבוהה. מאחורינו אינספור עבודות של עיצוב וייצור מטבחים יפהפיים בעיצוב כפרי

מטבח כפרי משרה אווירה מאוד נעימה וביתית, חמימה ומשפחתית, דבר שמשפחות ישראליות רבות מעוניינות בו כאשר הן חושבים על עיצוב הבית ולכן עצם היותם של מטבחים כפריים בסגנון פרובנס אלו מאוד נפוצים ואהובים איננה מפתיעה כלל וכלל.

מטבחים כפריים – מאפיינים

 • תאורה – בדרך כלל תפקידה של התאורה בעיצוב מטבח כפרי יהיה להדגיש את האלמנטים הטבעיים בעיצוב.

התאורה יכולה להגיע מהשמש או ממקור מלאכותי. במידה ואין אפשרות להאיר את המטבח באמצעות תאורה טבעית, חשוב להיעזר בגורמים מקצועיים על מנת שהם יוכלו לשלב אלמנטים של תאורה באופן מדויק ומקצועי בכדי שתהיה הבלטה לטבעיות של המטבח עצמו.

 • ריצוף – ברוב המקרים הבחירה תהיה בפרקט כמובן, זאת עקב השתלבותו ההרמונית עם הרעיון של עיצוב כפרי. כיום אין צורך לחשוש משילובו במטבח וזאת מכיוון שישנם פרקטים עמידים למים וכאלה שמותאמים לתנאים של המטבח. רק כמובן חשוב לבחור בריצוף שימשיך את הקו העיצובי הקיים בשאר הבית.

במידה ותרצו להיות רגועים לחלוטין בכל הנוגע לריצוף המטבח, תמיד תהיה קיימת גם האופציה של ריצוף גרניט פורצלן דמויי פרקט. לא ניתן יהיה להבחין בהבדל ותוכלו ליהנות מהיתרונות של כל העולמות.

 • צבעים נעימים וחמים – אחד הדברים העיקריים שמאפיין מטבח כפרי זה הצבעים החמימים והנעימים לעין. צבעו הטבעי של העץ יאפיין בדרך כלל את רוב רובו של המטבח וזאת ללא כל שילוב של צבעים בהירים שעלולים לייצר ניגודיות גבוהה מידי ולשבש את ההרמוניה העיצובית בכללותה.

צבעים שיאפיינו את המטבח יהיו בדרך כלל מוקה, צבעי פסטל, חום, בז׳, אפור, שחור וכל צבע כהה אחר.

 • עץ נמצא בכל מקום – המאפיין העיקרי של מטבחים כפריים פרובנס זה עצם כך שנעשה שימוש מאוד נרחב בעץ מסיבי. העץ מכתיב את עיצוב המטבח ומהווה את החלק הבסיסי ביותר שלו. לצד זאת, יש לציין כי במטבחים כפריים מודרניים ניתן למצוא שילוב של עץ יחד עם חומרים כמו זכוכית או נירוסטה, אשר הופכים את המטבח למודרני לצד היותו חמים ומשפחתי.

מטבח כפרי – עיצוב המטבח בהתאם לסגנון העיצובי של הבית

טרם בוחרים לעצב את מטבח כפרי או מטבח מודרני, יהיה כדאי לבחון את הקו העיצובי שמאפיין את שאר הבית ולהמשיך באותו סגנון עיצובי. במידה והסלון וחדרי השינה מודרניים, יהיה כדאי להמשיך באותו קו גם עם המטבח. לעומת זאת, במידה וישנו שילוב סגנונות, אפשר להיות יותר גמישים בעניין הבחירה העיצובית למבטח הביתי.

בכל מקרה, מטבח צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלכם אם הדבר אפשרי. הרי לא סתם ברוב תוכניות הטלוויזיה קיימים מטבחים כפריים פרובנס. הם בוחרים במטבח הכפרי עקב הרוגע והטבעיות שהוא משרה.

זאת יחד עם העובדה כי הוא מבליט לחיוב את כל הפירות, הירקות וכל פרטי המזון שנמצאים עליו והופכים בולטים במיוחד.

מטבח כפרי – סוגים

 • במטבח הכפרי בו העץ שולט – ארונות המטבח, הדלתות, משטחי ההבישול כולם מבוססים על חומר הגלם עץ.
 • מטבח כפרי בצבע אחיד – כל צבע שהוא בעיקר הצבע הלבן
 • שימוש בצבעים מהטבע – כחול, ירוד, חום – מטבח כפרי שמשדר נטו אוירה של כפר
 • לשלב במשטב הכפרי שני חומרי גלם מאוד שונים אחד מהשני – זכוכית שמשדרת יותר חדשנות, מודרניות ועץ שמשדר את ההפך, את הטבעי
 • מטבחים כפריים קלאסיים – מה המאפיינים שלו? המטבח הכפרי שבסיסי שעליו בנו והמשיכו לעצב גרסאות על גרסאות של מטבחים כפריים הוא מטבח שמשדלב שני חומרי גלם טבעיים – עץ ואבן
 • מטבח כפרי – מודרני – במטבח כזה נעשה שילוב של של צבעים “כפריים” עם חומרי גלם חדשים ומודרנים יותר

מטבח כפרי – להרגיש פרובנס…בלב ישראל

מטבח כפרי הוא מושג שחוזר על עצמו ללא הרף בקרב אנשים שמחפשים מטבח חדש, ולגמרי בצדק. גם במדינת ישראל, אנשים רוצים להרגיש כמו בקפיצה קטנה לאירופה, כמו בבית קיט עתיק בלב הכפר, כמו בתוך בית עץ אשר נושק לטבע ומביא איתו ערכים של פשטות וקלאסיות.

לא לחינם מדובר במילה עתירת באזז, ולא לחינם רבים וטובים מאיתנו חולמים בהקיץ על מטבח כפרי.

באירופה, שם ישנה מסורת בנייה ארוכת שנים וישנן טירות עתיקות ובתים בעלי היסטוריה ענפה, הדבר נפוץ במיוחד. אז למען האמת, גם לנו בישראל אין שום סיבה שלא ליהנות מכל הטוב הזה ולפרגן לעצמנו במטבח כפרי.

מטבח כפרי הוא עניין שקצת קשה לתחום בגבולות גזרה מסוימים, אבל כשהוא שם – אין אפשר לפספס את זה. לרוב מדובר על שימוש נרחב בעץ. כלומר, הארונות מכילים עץ בולט לעין בגימור מחוספס, כביכול, אולם לרוב מדובר במראית עין בלבד.

אמנם מדובר על ערכים של פשטות, טבעיות וחספוס, אך כדי להגיע לרמה המדויקת הזאת אסור להתפשר על אף פרט. יש להגיע לרמות הדיוק הגבוהות ביותר כאשר מדובר במטבח כפרי, ואי אפשר לעגל בכך פינות.

מטבח שכזה לרוב ייטה לכיוון הטבעי, ויעניק הרגשה של טבע, פשטות והרמוניה. כך גם סקאלת הצבעים שסביבו. מלבד העץ הדומיננטי, אתם עשויים להיתקל בצבעי לבן, בז’, מוקה וצבעים פסטליים, אשר מעניקים לחלל כולו הרגשה מוארת, פתוחה ומלאה באופטימיות, וגם מעניקים הרגשה של קרני שמש מלטפות שחודרות פנימה.

לאלו לרוב מצטרפת רצפת פרקט, וכמובן פה ושם נצפים להם אלמנטים טבעיים כמו צמחייה, פירות וירקות טריים ועוד. מה לא עושים כדי להוות למטבח כולו הרגשה ממכרת של קפיצה קטנה לטבע.

השתכנעתם? אתם חושבים לעצב את המטבח שלכם בסגנון של מטבח כפרי? תנו לנו לעזור לכן, צרו קשר ואנחנו נעזור לכם לבנות את המטבח הכפרי החלומי שלכם!

  בואו לתכנן ביחד איתנו את מטבח החלומות שלכם! לפגישת ייעוץ חינם עם מעצב/ת פנים השאירו פרטים:  השאר פרטים
  השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
  התקשר עכשיו: 077-2316229

   בואו לתכנן ביחד איתנו את מטבח החלומות שלכם! לפגישת ייעוץ חינם עם מעצב/ת פנים השאירו פרטים: